GPS Track

A DigiTerra Explorer 5 terepi adatgyűjtő, térképező, mobil térinformatikai szoftverrel kapcsolatos kérdések és válaszok
Forum rules
A DigiTerra Explorer 6-os verziójához kapcsolódó hasonló témájú fórum topikok bejegyzéseit a következő linken tekintheti meg:

DigiTerra Explorer 6 - Terméktámogatási fórum
http://www.digiterra.hu/forum/index.php ... =viewforum
vacsa

GPS Track

Postby vacsa » Tue Mar 22, 2011 4:35 pm

Nagyon alapvető kérdésem lenne a DT Explorer 5-tel kapcsolatban. Szükségem lenne GPS track-re, vagyis hogy az utamat egy terepi bejáráson rögzítse a készülék és azt könnyen, egyszerűen meg tudjam nézni a PC-n DT Explorerben. Hogyan tudom ezt megvalósítani? Hogyan tudom elindítani és lezárni a track készítést (a legegyszerűbb készülékeken Start track menüpont és kész...).
Minden segítséget előre is köszönve:
VaCsa

Balazs Hober
Site Admin

Re: GPS Track

Postby Balazs Hober » Thu Mar 24, 2011 2:41 pm

1. Beállítások panel > Logger > GPS logfájl bekapcsolása (ha szeretnéd lehet NMEA is, azt meg tudod majd nyitni esetleg más programokban is)
2. GPS kapcsolat beállítása, GPS aktiválása, mozgás a terepen
3. Visszatöltés előtt a GPS pozíció betöltését a Beállítások > Logger fülön be kell állítani:
pontsor
vonalak
vonallánc
terület
4. Réteg panel, réteg hozzáadás: a rögzített TRACK_log fájl szükséges.
5. Ha szeretnéd a Mentés másként eszközzel el tudod menteni egy tetszőleges vektoros formátumban.

A 6-os verzióban javaslom a Filed Work (munkagép napló) kipróbálását: az direkt erre a feladatra készült, nagyon egyszerű a használata!
További info: http://www.digiterra.hu/wiki/hu/downloa ... oolbar.htm (keresd meg a leírásban a Munkagép naplót!) :ugeek:

vacsa

Postby vacsa » Wed Mar 30, 2011 3:04 pm

Köszönöm a magyarázatot, világos volt és rendben működik a loggolás!

Balazs Hober
Site Admin

Postby Balazs Hober » Fri Apr 01, 2011 2:07 pm

Örülök, hogy segíthettem! ;) Ha további kérdése lenne, keressen bizalommal!

Return to “DigiTerra Explorer 5”