Objektumok rétegek közti másolása? VIDEÓVAL!

Térképrajzoló eszközök használata: pont, vonal, terület, szabadkézi vonal, szabadkézi terület, téglalap, kör, ellipszis rajzolás. Vektoros rajzi elem (objektum) törlése. Mozgatás, forgatás, méretezés eszközök használata. Töréspontszerkesztő eszközök használhatósága meglévő objektum szerkesztésére. Felmérés, felosztás, mintavétel, réteg váltás, védőzóna, területosztás, generalizálás. Terület elkülönítés és területosztás topologikus szerkesztőeszközök használata.
peterm

Objektumok rétegek közti másolása? VIDEÓVAL!

Postby peterm » Wed Feb 10, 2010 12:28 pm

A most következő videóban bemutatjuk, hogyan lehet objektumokat másolni/mozgatni a rétegek között

Objektumok rétegek közötti másolása

:idea: A videó új ablakban nyílik meg és a lejátszás gombbal indítható
:!:A videó futtatásához a Mozilla Firefox internetes böngészőt ajánljuk.

madsen

Re: Objektumok rétegek közti másolása? VIDEÓVAL!

Postby madsen » Mon Feb 15, 2010 10:37 pm

Kedves Support Team !

A videó útmutatása alapján elkészítem az "xy_osszes" nevű shape fájlt.
Az ebbe a fájlba átmásolt objektumok közül az MVH e-kérelem oldala nem tudja pontosan elhelyezni az objektumokat, ha egy blokkon belül több külön lemért terület van.Egy blokkon belül egy terület nem okoz problémát. Ha több lemért terület van egy blokkon belül, akkor az első beolvasott objektumot teszi egymásra többször is. Én rontok el valamit ? Az összemásoláshoz használt területek mérése január 17-én történt, de az akkori adatsablont használtam az "összes" fájlban is. Így nem merem elküldeni összemásolva a területeket az ügyfeleknek, nehogy probléma jelentkezzen náluk. A területenként egyenként feltöltött fájlokkal nincs probléma, azok a helyükre kerülnek az e-kérelemben.
Segítségüket előre is köszönöm.

peterm

Re: Objektumok rétegek közti másolása? VIDEÓVAL!

Postby peterm » Tue Feb 16, 2010 12:59 pm

Kedves madsen!

Ilyen fajta problémával nem találkoztunk. Ha ön a leírtak alapján járt el, akkor nem lehet probléma az előkészítésnél, legalábbis ami az explorer programot érinti. Kérjük vegye fel a kapcsolatot az MVH portál felelősével és tájékoztassa Őket erről a problémáról. A mai napon mi is konzultálunk velük errőla problémáról, amint sikerül valamit kideríteni ide a fórumba feltesszük a választ.

Return to “Vektoros szerkesztések”