"Tescoban vettem, nem tudom regisztrálni"

A Topo Explorer 1 terepi, külterületi navigációs GPS programmal kapcsolatos tapasztalatok
Krisz

"Tescoban vettem, nem tudom regisztrálni"

Postby Krisz » Mon Oct 27, 2008 7:46 pm

"Tescoban vettem 500Ft-ért Topo Explorert, de nem tudom regisztrálni"
- Hangzott egy kedves felhasználónk mai kérdése.

Oka:
Egy régi verzió került ki a nagyobb áruházak plocaira, ahol leakciózták. Azonban ennek a regisztrációja csak a frissítés után támogatott!

:idea: Megoldás:
A programot, telepítés után, de regisztráció előtt frissíteni kell! Ekkor már kiírja az eszközazonosítót, ami a regisztrációhoz szükséges!
A Topo Explorer Tesco frissítés elérhetősége - ingyenes!
A Topo Explorer telepítése - alapvető információk rész is hasznos lehet!

Vargagy

Re: "Tescoban vettem 500Ft-ért, nem tudom regisztrálni"

Postby Vargagy » Wed Oct 29, 2008 4:47 pm

Melyik tescoban lehet ennyiért venni és melyik változatot (Balaton, Standard?) :?:

Küldöm a pilóta havereket, ennyit megér. Kár őket kihagyni, mert sok PDA van a kezükben, és nagyon jó lennek nekik egy repülésre alkalmas program.

Krisz

Postby Krisz » Thu Oct 30, 2008 12:53 pm

Többen is jelezték, hogy ott (Tesco hálózatban) vettek Topo Explorert, és nem működik, csak az ingyenes frissítéssel, azzal viszont jól - ezért jelzem előre a leendő felhasználóknak! (Továbbá azt, hgy a HTC Windows Mobile 6-os gépek nem tökéletesen támogatottak.)

Sajnos pontos címet nem tudok adni, de az ország több pontjáról van visszajelzés - talán a többi fórum-felhasználó!

Verzió: Topo Explorer Standard.
(1:400000-es méretarányú katonai térképek, ami ugyan a legjobb felbontás, de - valóban - szinte ingyen.)
PDA és PC verzió, GPS támogatás.

Vargagy

Postby Vargagy » Thu Oct 30, 2008 5:42 pm

Debrecenben sajnos nincs, nem is hallottak róla. Pedig ennyiért tényleg megéri, a repülősöknek általában nem kell az 50 000-es méretarány, a 200 ezres az ideális, de ennyiért még a 400 000-es is csodálatos lenne. (Ceterum censeo: Meg kellene az a repülős fedvény, amihez ismét felajánlom a 8 db GPX állományt.) Csak tudnám, hol van, még magamnak is vennék 1-2 darabot későbbi felhasználásra. :D

Krisz

Postby Krisz » Fri Oct 31, 2008 12:59 pm

Közben megtudtam: Budaőrsi,Veszprémi és a Fehérvári Tesco is, de a lista nem teljes!

Vargagy

Postby Vargagy » Sat Nov 01, 2008 8:30 am

Lehet-e egy TopoExplorert csak PDA/PNA-ra telepíteni? Ha sikerül vennem ilyen tescós TE-t, megpróbálnám feltenni a haver ősrégi Becker 7934 PNA-jára. (Ha arra egyáltalán fel lehet tenni, ugyanis a CAB fájlok kicsomagolását nem tudom elindítani, ha nincs Windows kezelőfelület.) De az asztali gépbe nem akarok belekeverni, a PNA-n meg lehet, hogy nem is fog menni. (Mondjuk van még otthon 1-2 régebbi PC, amire feltehetem a PC-s változatot, de ha már kigondoltam, felteszem a kérdést, mert mást is érdekelhet.)

Krisz

Postby Krisz » Fri Nov 07, 2008 12:38 pm

Lehetne csak PDA-ra telepíteni, ha Windows Mobile 5 (vagy v6) operációs rendszerrrel bír.
A PNA-k esetében viszont nem támogatott a nem gyári programok telepítése - ott "bütykölni" csak saját felelősségre szabad, én nem javaslom, és támogatást sem tudunk nyújtani.
A "Becker 7934 PNA" általam nem ismert, az biztos, hogy ilyenen nem teszteltük. Természetesen próbálkozni szabad...

Return to “Topo Explorer 1”